KRABICE OD BOT

Download File Download File

Krabice od bot 2018 – aneb děti dětem

Již posedmé bude od 26. 11. do 5. 12. 2018 probíhat předvánoční akce, která má za cíl potěšit děti z chudších rodin v České republice. Radost těmto dětem udělají zase děti, jimž dospělí pomohou připravit jejich dárkovou krabici od bot. Tu společně naplní dětskými dárky k Vánocům. Krabici dostane některé z dětí z chudých rodin a určitě mu udělá velkou radost.

Jak to funguje?

Prázdnou krabici od bot naplní děti dárky pro jiné děti od 0 do 17, resp. 18 let. Až bude krabice zabalená, donesete ji na některé ze sběrných míst, u nás tedy BUBLINA-JBC, PASECKÁ 23, JABLONEC NAD NISOU. Ze sběrného místa pak organizátoři zajistí převoz krabic do předem vytipovaných míst – nízkoprahových klubů v Jablonci a Frýdlantu, sociálně vyloučených lokalit, do potřebných rodin apod. Spolu s pracovníky místních institucí dárky dětem předáme na vánočním slavnostním odpoledni nebo přímo v rodinách.

Co zabalit do krabice? Co se tam naopak nehodí?

Zabalte pěkné dárky, které by udělaly radost i Vašim dětem. Mohou to být různé hračky, panenky, auta, plyšová zvířátka, pastelky, sešity či bloky na kreslení, hezké oblečení, bonbóny, další věci, které vás a děti napadnou… Na vrch můžete přidat fotografii a třeba i vánoční pozdrav. Nezapomeňte, že věci by neměly být opotřebované, příliš staré nebo také křehké či nebezpečné. Často jsou dotazy na to, co dát do krabice starším dětem ve věku 13 – 18 let. Doporučujeme nějakou drogerii, sprchový gel, event. kosmetiku a deodoranty, potěší i pěkný sešit do školy, psací potřeby nebo zvýrazňovače. Radost udělá i pěkná kniha.

Mám doma hodně oblečení pro malá miminka i pro větší děti. Můžu je rozdělit do několika krabic?

Pokud máte doma  hodně použitého oblečení, hraček a různých doplňků, zaneste je raději přímo do některého azylového domu. Každé sběrné místo má totiž jiné odběratele, může se stát, že to, které si zvolíte, nebude mít mezi příjemce nikoho, kdo by Váš dar využil.

Jak máme krabici zabalit?

Jako hezký vánoční dárek. Nezapomeňte přidat čitelný štítek s věkem a pohlavím dítěte. Štítek je velmi důležitý. Připevněte jej prosím tak, aby se nemohl od krabice oddělit, ideálně použijte samolepku. Pro lepší ochranu dárku během přepravy můžete dárek přebalit průhlednou fólií. Nelepte na dárky různé dekorace (mašličky, hvězdičky apod.). Během přepravy se mohou odtrhnout a obal dárku poškodit. Krabice je pak také méně skladná.

Přemýšlíme, jak starému dítěti zabalit dárek, poradíte?

Podle statistik z minulých let se nedostává především na kluky ve věku 10-17 let. Budeme tedy rádi, když budete myslet také na tuto kategorii. Každopádně na každý dárek vždy viditelně vyznačte věk a pohlaví dítěte.

Kdy a kde můžu krabici odevzdat?

Od 26. 11. do 5. 12. BUBLINA-JBC, z.s., Pasecká 23, 466 02 Jablonec nad Nisou, Pravcová Andrea tel.: 777 477 122, bublina-jbc@seznam.cz